Intranet online

Twój intranet online

5_imac

Poukładaj

Proponujemy gotową, poukładaną strukturę Twojego intranetu, którą stworzyliśmy na bazie referencyjnej architektury informacyjnej. To struktura, którą spotykaliśmy najczęściej w różnych organizacjach.

Bądź na bieżąco

Dzięki Aktualnościom szybko dotrzesz do najświeższych informacji. Dodatkowo dostaniesz do dyspozycji narzędzie Yammer , który jest medium społecznościowym do komunikacji wewnętrznej.

Komunikuj w wielu językach

Twoje wiadomości, artykuły czy aktualności mogą być profilowane na podstawie lokalizacji i ustawień językowych. Oznacza to, że jeśli Twoja organizacja ma rozproszoną strukturę na całym świecie, będą do Ciebie docierać informacje w preferowanych językach oraz przeznaczone dla Twojej lokalizacji.

Sięgaj do narzędzi

Dzięki linkom do aplikacji szybko znajdziesz się tam, gdzie potrzebujesz w danym momencie.

Twoje zadania

Na stronach Twojego intranetu on-line znajdziesz kafle z bieżącymi zadaniami do wykonania i innymi zagadnieniami, wymagającymi Twojej uwagi.

opm-krzywo

12

Poznaj swoją organizację

Budowanie zaangażowania u pracowników jest jednym z kluczowych celów komunikacji wewnętrznej. Proste dotarcie do wartości firmowych jak Misja i Wizja oraz poznanie struktury organizacji pomoże w identyfikacji pracowników z organizacją.

Wyszukaj

Dotarcie do potrzebnych informacji zajmie chwilę. Do dyspozycji masz Wyszukiwarkę i Książkę Teleadresową. Do informacji dotrzesz szybko także poprzez Rejestry.

Personalizuj

Książka Teleadresowa lub witryna spraw pracowniczych pomogą Ci uzyskać szybką pomoc, do kogo powinieneś się zgłosić z danym tematem.

Baza wiedzy

Zdobywaj wiedzę i dziel się nią ze współpracownikami.

Regulacje i procedury

Bądź na bieżąco z wewnętrznymi regulacjami i procedurami.

Witryny projektowe

Korzystaj z harmonogramów, szablonów dokumentów i kalendarzy. Prowadź dyskusje.

Witryny działów

W łatwy sposób założysz witrynę działu, w którym pracujesz. Umieścisz tu zadania i sprawy dotyczące Twojego działu.

 

pl

Jak to działa?

Architektura informacyjna

Nasi specjaliści przyjadą do Ciebie i przedstawią gotowe rozwiązanie, podobnie jak w przypadku Intranetu Publikacyjnego przeprowadzimy analizę przedwdrożeniową lub warsztaty funkcjonalne i dopasujemy komponenty, ale z uwzględnieniem specyfiki platformy SharePoint Online.

Wygląd i funkcjonalność

Nad użytecznością Twojego intranetu on-line będą pracować nasi graficy, specjaliści w dziedzinie user experience.

Dostarczymy wizualizacje systemu w rozdzielczości pozwalającej na wyświetlenie intranetu, bez konieczności przewijania w poziomie, na większości monitorów i notebooków. Możliwe jest także przygotowanie wariantów szaty graficznej dla:

  • Komputerów o wyższej rozdzielczości ekranu
  • Tabletów
  • Telefonów

Na Twoje życzenie przygotujemy w pełni responsywną witrynę, dostępną ze wszystkich urządzeń mobilnych.

Dla kogo?

slider-bird-big

To rozwiązanie pasuje do organizacji, które chcą utrzymywać swoje serwisy na zewnątrz firmy. Dzięki ulokowaniu w chmurze nie musisz zatrudniać dodatkowych osób do obsługi technicznej, nie ma też potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu. Oferowany przez nas intranet jest oparty o platformę SharePoint Online w ramach pakietu Office 365. Jedną z zalet Intranetu Online jest automatycznie dokonywana aktualizacja przez firmę Microsoft

Dostęp i role użytkowników

Aby uzyskać dostęp do Twojego portalu intranetowego online, potrzebujesz dostępu do Internetu i konta Active Directory. Nasi specjaliści skonfigurują usługę Jednokrotnego Logowania (SSO) z Twoim AD. Jedyne o czym musisz pamiętać to login i hasło do Active Directory. Z każdego miejsca, gdzie będziesz mieć dostęp do Internetu, wykonasz swoje zadania w swoim portalu intranetowym online.

 

Role użytkowników i administrowania witryną przyznawane są zgodnie ze scenariuszami użytkowania oraz strukturą Twojej organizacji. Są dostępne w każdej sekcji Intranetu, a dodatkowo na potrzeby poszczególnych funkcjonalności tworzone są role dedykowane, poświęcone poszczególnym mechanizmom.

Koszty i bezpieczeństwo

Jednym z podstawowych rozważań dla wielu firm są nakłady finansowe na intranet. Wybierając intranet publikacyjny w oparciu o SharePoint On-Premise w kalkulacji należy uwzględnić zakup i utrzymanie sprzętu, wraz z kosztami licencji i aktualizacje do nowszych wersji. Intranet Online, w oparciu o SharePoint Online jest częścią planu Office 365, co oznacza, że koszty są naliczane co miesiąc za danego użytkownika, w zależności od wariantu, który Ty i Twoja organizacja wybierzecie – strona Microsoft

Nasi klienci muszą mieć pewność, że ich dane nie zostaną utracone albo wykorzystane w niewłaściwy sposób. Za bezpieczeństwo odpowiada firma Microsoft, która zdając sobie sprawę z obaw potencjalnych użytkowników, bardzo dużą wagę przywiązuje do kwestii zabezpieczania danych – polityka Microsoft

7_imac

Usługi Office 365 są aktywnie monitorowane. Celem monitoringu jest identyfikowanie wszelkich zagrożeń. Dane klienta chronione są poprzez specjalistyczne programy antywirusowe i firewalle. Fizycznie dane są chronione w odpowiednio zbudowanych  i zabezpieczonych najwyższym stopniem niezawodności, centrach danych. Dokumenty użytkowników związanych z Office 365 są ich własnością  i tylko oni mają do nich wgląd. Oznacza to, że po zakończeniu budowy Twojego intranetu nie będziemy mieć do niego dostępu, podobnie jak Microsoft. W przypadku awarii narzędzia, za przywrócenie jego funkcjonowania będą odpowiedzialni specjaliści z Microsoft. Nie będą mieli jednak wpływu na strukturę czy zawarte w intranecie online dane. Dodatkowo bezpieczeństwo usługi Office 365 potwierdzają liczne certyfikaty i międzynarodowe klauzule, z którymi zapoznasz się podczas podpisywania umowy.