Zgodnie z zapowiedziami Microsoft wkrótce Skype for Bussiness przestanie być aktualizowany. Wszystkie funkcje Skype przejmuje MS Teams. Ale czy jest to tylko kolejny komunikator? Teams jest czymś więcej, to centrum pracy zespołowej w usłudze Office 365.

(więcej…)

2019-04-18

Każdy z nas korzysta z mediów społecznościowych, w których dostajemy mnóstwo powiadomień i interakcji. A jak to w ogóle funkcjonuje, jak to się dzieje, że otrzymujemy „like”, powiadomienie, wiadomość, jak współpracuje np. Instagram z FB? (więcej…)

2018-12-17

Jaki jest najprostszy sposób, żeby dowiedzieć się, jaką ktoś ma opinię lub zdanie na dany temat? Porozmawiać z nim. A jeśli tych osób jest więcej, a nawet bardzo dużo? A co jeśli te osoby znajdują się w różnych lokalizacjach? Być może przyszedł Wam do głowy pomysł, żeby przeprowadzić ankietę. Świetnie! Mamy dobrą informację, Microsoft przygotował dla Was MS Forms, narzędzie do przeprowadzania ankiet online w Office365. (więcej…)

2018-11-27

Każdemu, kto kiedykolwiek tworzył notatkę rekomendujemy z czystym sumieniem elektroniczny notes OneNote. Jest dostępny w wersji online oraz tradycyjnie desktopowo. Wersja online daje dużo więcej możliwości, ale także zabawy. Microsoft przyzwyczaił użytkowników do tego, że praca z narzędziami może być produktywna, twórcza i prosta. (więcej…)

2018-10-15

Czym jest OneDrive? To usługa w chmurze, wirtualny dysk, oferowany przez Microsoft, dostępny między innymi w pakiecie Office365. Praca z OneDrive pozwala na oszczędzanie miejsca na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jest łatwa, pozwala na szybką synchronizację i przebiega intuicyjnie, podobnie jak inne usługi Offcie365. (więcej…)

2018-09-17

Jeśli znasz podstawy Worda czy Excela, praca z dokumentami w Office365 wyda Ci się dziecinnie prosta!
Tym razem Twoją uwagę chcemy skierować na codzienną pracę z dokumentami w Office365. Jest prosta i intuicyjna, jak wspomniany Word czy Excel. Pokażemy Ci, jak wygląda tworzenie i udostępnianie dokumentów, na przykładzie pracy z witryną projektową.  (więcej…)

2018-09-05

Microsoft jakiś czas temu zaktualizował witryny publikacyjne w Office365, między innymi Modern Pages i Communication Sites. Jeśli zajmujesz się komunikacją w firmie, albo odpowiadasz za kanał informacyjny dla pracowników, to masz obecnie do wykorzystania wiele możliwości, tworząc i publikując aktualności w Office365. (więcej…)

2018-08-13

Działy HR oczekują od firmowych portali intranetowych szybkiego dotarcia do interesujących wniosków, deklaracji czy dokumentów, niezbędnych pracownikom. Działy komunikacji oczekują zaangażowania pracowników w proces komunikacji wewnętrznej. (więcej…)

2017-10-27

Przy okazji rozmów dotyczących wdrożenia intranetu pojawia się pytanie odnośnie migracji aplikacji, które klienci już mają w poprzedniej wersji SharePoint – czy możemy taką migrację przeprowadzić w ramach projektu oraz w jaki sposób do tego podejść. (więcej…)

2015-03-19

Przykład 2. Wymagania: filtrowanie dokumentów na podstawie innych warunków niż warunki równości. Pozostałe wymagania tak jak w przykładzie pierwszym dotyczą zapewnienia możliwości stronnicowania, sortowania i formatowania widoków. W tym przykładzie filtrowane będą dokumenty na podstawie zadanego okresu, w którym dokumenty były modyfikowane.

(więcej…)

2013-03-13