10-lecie IT-Dev

Wdrożenia dla ponad 150 klientów z całego świata, ponad 1000 procesów realizowanych w oparciu o technologie SharePoint i Nintex, jeden z dziesięciu najlepszych intranetów 2015 według Nielsen Norman Group, ponad 20 800 godzin pracy zespołu przy 210 000 kubków kawy, tak IT-Dev podsumowuje 10 lat realizowanych projektów.

Rok 2016 jest szczególny w historii IT-Dev, ponieważ firma obchodzi 10-lecie swojej działalności w branży IT. IT-Dev to skrót od innovative thinking developement, co dosłownie oznacza rozwój innowacyjnego myślenia. To właśnie podobny sposób widzenia rzeczywistości skłonił przyszłych właścicieli do założenia firmy. – Poznaliśmy się jeszcze na studiach. Wspólnie z Maksem (Maksymilian Kowalczyk, wiceprezes w IT-Dev) pracowaliśmy w dużej instytucji finansowej, a nasz trzeci kolega ze studiów, w firmie Microsoft. Mieliśmy podobny punkt widzenia na podejście do pracy i na czas spędzany w pracy. Tak doszło do założenia IT-Dev. Po pół roku działalności powstał pomysł tworzenia projektów w technologii SharePoint.– opowiada Tomasz Szałaj, prezes zarządu IT-Dev – W 2008 roku podjęliśmy stałą współpracę z firmą Microsoft, jako certyfikowany partner. Niedługo potem uzyskaliśmy status złotego, certyfikowanego partnera w obszarze portali i rozwiązań pracy grupowej oraz kontynuowaliśmy budowanie naszej pozycji. Wiele osób, które wtedy dołączyło do naszego zespołu, pracuje z nami do dzisiaj, co w branży informatycznej jest pewnym ewenementem. W ciągu 10 lat zbudowaliśmy jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zespołów w technologii SharePoint, w regionie Europy Środkowo-wschodniej – podsumowuje Szałaj.

Firma była wielokrotnie nagradzana. Dwukrotnie została doceniona jako Partner Roku Microsoft w Regionie Europy Środkowowschodniej w latach 2008 i 2010. W 2010 IT-Dev była finalistą światowym konkursu Microsoft Partner of the Year za swoje rozwiązania w dziedzinie wyszukiwania informacji. W 2014 Spółka została laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Najważniejszą nagrodę dla firmy przyznano w 2015 roku. Renomowana firma doradcza Nielsen Norman Group, zajmująca się oceną użyteczności rozwiązań informatycznych, ich jakości oraz wpływu na jakość komunikacji, wyróżniła intranet realizowany przez IT-Dev dla grupy TAURON, jako jeden z dziesięciu najlepszych na świecie w 2015 roku.

Dzisiaj IT-Dev specjalizuje się w tworzeniu portali intranetowych, które poprawiają przepływ informacji pomiędzy pracownikami, ale wspierają także optymalizację biznesu w wielu firmach. Spółka realizuje projekty dla firm z Polski i z całego świata. Na swoim koncie IT-Dev ma realizację blisko dwustu portali w technologii SharePoint. IT-Dev coraz odważniej sięga po duże projekty. Wśród klientów firmy są międzynarodowe koncerny. – Ekspansja rynków europejskich, ale także kontrakty z całego świata, to nasze cele na najbliższe lata – mówi Tomasz Szałaj – Od lat pracujemy dla dużych organizacji, skutecznie przeprowadzając proces projektowy, przy użyciu wypracowanych metodyk. Zrealizowane dotychczas projekty dały nam zrozumienie zagadnień i wyzwań związanych z wytwarzaniem rozległych i złożonych systemów informatycznych dla tysięcy użytkowników. To doświadczenie pozwala nam bezpiecznie i przewidywalnie tworzyć coraz ciekawsze i ważniejsze rozwiązania, z perspektywy biznesu naszych klientów, i pozwala nam budować z nimi partnerskie relacje. W połączeniu z naszą pasją do rozwiązywania problemów zarządzania informacją, daje nam to ogromne możliwości rozwoju w długiej perspektywie. – reasumuje Szałaj.

Intranet zrealizowany przez IT Dev w raporcie Nielsen Norman Group
Wdrożenia dla ponad 150 klientów z całego świata, ponad 1000 procesów realizowanych w oparciu o […]
Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza
Wdrożenia dla ponad 150 klientów z całego świata, ponad 1000 procesów realizowanych w oparciu o […]