Publikacja aktualności w Office 365 jeszcze łatwiejsza!

Microsoft jakiś czas temu zaktualizował witryny publikacyjne w Office365, między innymi Modern Pages i Communication Sites. Jeśli zajmujesz się komunikacją w firmie, albo odpowiadasz za kanał informacyjny dla pracowników, to masz obecnie do wykorzystania wiele możliwości, tworząc i publikując aktualności w Office365.

Przejrzysta prezentacja informacji

Na stronie głównej witryny Communication Sites najciekawsze informacje możesz pokazać w formie kafli lub poprzez warstwy (zobacz na poniższe zdjęcia, które dołączyliśmy) i podlinkować najważniejsze artykuły, które zostały opublikowane w ostatnim czasie.
Niekoniecznie muszą to być aktualności. W przejrzysty i elegancki sposób możesz zaprezentować wszystkie, istotne dla Twojej organizacji informacje.

Communication Sites w formie kafli

2018-08-13 10_31_50-Strona główna — Home

Communication Sites w formie warstw z tekstem

2018-08-13 10_54_10-Projekty — Home

Prosta publikacja

Aktualności możesz publikować w kilku widokach, np. wyróżniając ostatnią aktualność jako największą po lewej stronie, z trzema mniejszymi wiadomościami po prawej. Zobaczysz to w filmiku poniżej, w którym szczegółowo pokazujemy, jak wygląda publikacja aktualności i jakie masz obecnie funkcjonalności do wykorzystania.
2018-08-13 10_32_20-Strona główna — Home

 2018-08-13 10_30_06-Ugotuj coś, podziel się z Nami przepisem i wygraj wa...
Ciekawą i przydatną funkcjonalnością jest możliwość skopiowania istniejącej wiadomości. Przy działaniach cyklicznych, np. organizowaniu corocznego konkursu, obowiązkowych szkoleniach, regularnych akcjach dla pracowników, ale też np. przy publikowaniu raportów kwartalnych lub rocznych z wynikami finansowymi, jako redaktor nie musisz tworzyć wiadomości od nowa. Przy okazji zachowujesz też pewną spójność informacyjną i stylistyczną w komunikacji do pracowników.

W Modern Pages masz też drugi wariant tworzenia nowej wiadomości, jest to nowy wpis z wiadomościami, czyli stworzenie wiadomości/aktualności od zera. Sposób budowania informacji jest bardzo intuicyjny. Do dyspozycji masz baner w nagłówku, do którego możesz dodać zdjęcie z ogólnej biblioteki MS lub własne.  Informację możesz pokazać w różnych układach, do wyboru mamy sześć sekcji.
 2018-08-13 10_33_15-Nowa strona

2018-08-13 10_34_14-Nowa strona
Poprzez dodawanie kolejnych WebPartów, czyli składników strony, samodzielnie decydujesz czy ma to być tekst czy np. galeria obrazów. Możesz osadzić w przygotowywanej aktualności film lub dowolny plik, możesz dołączać linki zewnętrzne lub wyróżnić zawartość. Do dyspozycji masz cały wachlarz układów i formatowania, słowem funkcjonalności i możliwości, które sprawią, że przekazywany przez Ciebie tekst zyska na atrakcyjności wizualnej, przez co stanie się czytelniejszy.

Microsoft doskonale wie, jak cenny jest nasz czas, więc w ofercie Modern Pages do dyspozycji masz intuicyjne narzędzia redakcyjne, które prowadzą Cię do szybkiego budowania informacji. Zobacz jak wygląda tworzenie i publikowanie informacji w praktyce:

Aha i pamiętaj, że możesz wrzucać zdjęcia za pomocą drag & drop

2018-08-13 15_23_28-Drag and Drop !

P.S.

A tak przygotowywaliśmy tego blogposta…

 1
 2

Jak działają personalizowane łącza w SharePoint?
Microsoft jakiś czas temu zaktualizował witryny publikacyjne w Office365, między innymi Modern Pages i Communication […]
Wprowadzenie do pracy zespołowej z dokumentami
Microsoft jakiś czas temu zaktualizował witryny publikacyjne w Office365, między innymi Modern Pages i Communication […]