Intranet publikacyjny

1_imac

Uzyskaj dostęp do informacji

Każdy użytkownik intranetu publikacyjnego w Twojej organizacji jest w stanie w szybki i prosty sposób dotrzeć do informacji czy danych, które go dotyczą. Do dyspozycji ma intuicyjną nawigację i wyszukiwarkę. Informacje w Twoim portalu mogą być skatalogowane, a każdy z użytkowników w prosty sposób może przefiltrować dane.

Praca grupowa i prowadzenie spraw

Jedną z zalet rozwiązania opartego o platformę SharePoint jest możliwość pracy grupowej. Osoby z poszczególnych działów czy zespoły z Twojej organizacji mogą dzielić wspólnie teczki, foldery, ale także edytować jednocześnie te same dokumenty MS World lub MS Excel. Dla organizacji, które mają większe potrzeby oferujemy bardziej zaawansowane narzędzia w postaci Elektronicznego Miejsca Pracy – Digital Work Space.

2_imac

Informacje dla redaktora i użytkownika

ve

Branding i układ stron

Struktura Twojego intranetu zależy od potrzeb Twojej organizacji. Nasze rozwiązania przygotowujemy z wykorzystaniem platformy SharePoint, która posiada wzorcowe, uniwersalne rozwiązania, służące do przygotowania wielu modułów systemu. Każdy moduł jest przygotowywany w oparciu o ogólny wzorzec, który w razie potrzeby będzie dostosowany do specyficznych wymagań. Profesjonalni graficy, specjaliści user experience, zajmują się opracowaniem szaty graficznej portalu zgodnej z wytycznymi identyfikacji wizualnej Twojej organizacji. Główny nacisk w projektowaniu kładziemy na użyteczność i intuicyjność.

mockup-1

Prezentacja informacji

Nasza pomoc i nasze działania skupią się na wspieraniu budowania świadomości marki w Twojej organizacji. Intranet publikacyjny oferuje mnóstwo komponentów (makiety, projekty układu stron, gotowe grafiki ), dzięki którym każdego dnia praca w Twojej organizacji nabierze tempa. Na stronie powitalnej zaprezentujesz informacje w optymalny sposób, dopasowany do specyfiki Twojej firmy. Będziesz mógł zdecydować w jaki sposób chcesz zaprezentować daną informację, artykuł, treść czy zadanie. Do Twojej decyzji pozostanie forma wyboru artykułów i ich priorytetyzacja.

obraz5

Publikacja informacji i zarządzanie wiedzą

Jako redaktor w bardzo przystępny sposób możesz publikować informacje w swoim portalu. Scenariusze publikacji intranetu mogą być dostosowane do struktury Twojej organizacji. Redagowanie treści i artykułów w intranecie publikacyjnym odbywa się przy pomocy określonych stylów. Łatwo wybierzesz formę prezentacji treści (ślimak, karuzela). W miarę potrzeb możesz publikować zdjęcia, grafiki, filmy czy umieszczać linki do portali społecznościowych, takich jak YouTube. Dodatkowo tagowanie lub tworzenia referencji między istniejącymi artykułami pozwoli na szybkie wyszukanie informacji. Jeśli chciałbyś zamieścić gotowy artykuł z innej strony Twojego intranetu lub strony www, w prosty sposób opublikujesz informacje.

Redagując aktualność, która znajdzie się w specjalnej do tego przeznaczonej sekcji, będziesz mieć możliwość ustawienia terminu publikacji, widoczności, a nawet zarchiwizowania wiadomości. Wszystkie zamieszczone przez Ciebie aktualności i artykuły mogą zostać w dowolnym momencie usunięte.

8_imac

Adaptacja do struktury organizacyjnej

Dowolna treść tworzona w portalu publikacyjnym może być skierowana do konkretnego węzła struktury organizacyjnej Twojej firmy, którą wcześniej zdefiniujemy. Uprawnienia do czytania treści są regulowane automatycznie. Z poziomu redaktora możesz sprawdzić statystyki odwiedzin, a na tej podstawie na przykład ocenić, czy Twoja komunikacja była skuteczna.

 

 

Budowa intranetu publikacyjnego

Kiedy Twoja organizacja ma już koncepcję intranetu, wie jakie ma potrzeby komunikacyjne i potrafi sprecyzować oczekiwania względem platformy wymiany wiedzy, zaproponujemy przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, podczas której dopracujemy wspólnie wizję przyszłej witryny.

Jeśli jednak Twoja firma nie ma pomysłu na zawartość intranetu lub nie mieliście czasu na zastanowienie się nad tym, w jaki sposób możecie usprawnić swoją pracę, wymianę wiedzy i komunikację, jesteśmy od tego, aby przeprowadzić warsztaty funkcjonalne (functional roadmapping) w Twojej organizacji.

Zebrane przez nas doświadczenia pozwalają na szybką diagnozę i dopasowanie komponentów do potrzeb danej organizacji. Na tym etapie zaoferujemy Twojej organizacji intranet publikacyjny.

 

slider-bird-big